Spotkanie z dietetykiem

W ubiegłym tygodniu w starszych grupach szeroko omawiany był temat zdrowia. Dzieci poznały aktualną piramidę zdrowia, na podstawie której dowiedziały się jakich produktów powinny jeść najwięcej a jakich unikać. Wspólnie przypomniały sobie zasady higieny, których należy przestrzegać. Wspólnie szukały odpowiedzi na pytanie: Jak dbać o zdrowie? W celu podsumowania wiadomości z całego tygodnia, nasze przedszkole odwiedziła pani dietetyk z Gabinetu Dietetycznego Bonne Sante w Gorlicach. Razem z dziećmi omówiła piramidę żywienia, wskazując co jest w niej najważniejsze. Przedszkolaki segregowały produkty na zdrowe i niezdrowe, zgodnie z posiadaną wiedzą. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał ulotkę, na której znajdowały się przepisy na zdrowe przekąski do wykonania w domu.